Mé ranní kosmetické rituály pro krásu

Nemám problém se doznat k tomu, že mi vstávání dělá problémy a že se mnou ještě hodinu poté, co mi zazvoní budík, není řeč. Navykla jsem si však na určité rituály, které ze mě udělají člověka aspoň použitelného, když už ne milého. A naučila jsem se pár věcí, díky kterým se tělo rychleji zmátoří. 

1.) Osprchovat


Zajet pod studenou sprchu nepřipadá v úvahu. Otužování  už po sobě léta nechci. Sprchuji se buď sprchovými/hydrofilními oleji, případně sprchovými gely s jemnými cukernými tenzidy.

Oblíbenci:Jelikož jednak nemám ráda plýtvání vodou a druhak si myslím, že je pro kůži vždy lepší krátká sprcha než dlouhé máčení ve vodě, jsem rychle venku. Tuhle zásadu porušuji jednou, maximálně dvakrát za měsíc, kdy si dopřávám masáž celého těla Debrisoftem.

Debrisoft je měkká houbička se speciálně sestřiženými vlákny tak, aby dokázaly čistit rány, postižené tkáně na sebe nabalily a připravily tak ránu na další ošetření. Spoustu ran, ale například i těžké akné začínáme mazat hojivými mastmi bez toho, aniž bychom je předem vyčistili, což je chyba. Místa se pak hůře hojí, případně zůstávají viditelné jizvičky. Debrisoft ale používám primárně jako velice jemný peeling, který snese i citlivá suchá pleť.

Hodně se mě lidé ptají na to, jak ošetřovat pokožku při/po holení. Obávám se, že na téma holení nemám příliš vychytávek - já sama zjemňuju chloupky pouze čistým olivovým olejem. Že nejsem příznivec jednodruhových olejů na pleť (povíme si příště), na holení mi nijak nevadí - zjemňují chloupek, čímž usnadňují holení žiletkou a zároveň ošetřují pleť po holení.

2.) Namazat


Po sprše to celé začíná. Tělové oleje nebo mléka střídám často, zde nebývám úplně nejvěrnějším zákazníkem, kromě složení si je vybírám ještě podle vůně, která mě pak provází celým ročním obdobím. Tělová péče mi vydrží dlouho. Tím, že neničím kožní film agresivní pěnou, už není potřeba příliš krémovat. Oleje, například, vtírám ještě do vlhké kůže po kapkách.

Oblíbenci:  

 

3.) Vyčistit zoubky


Už dlouhá léta používám zubní pasty bez pěnidel. Výbornou, známou a skvělou volbou jsou zubní pasty Urtekram na bázi křídy a éterických olejů, které dezinfikují celou dutinu ústní.

Poslední rok je střídám s pastami značky Yotuel, které mají neutrální PH a obsahují 10% xylitolu, tedy přírodní látky, která se používá jako prevence kažení zubů. Xylitol najdeme běžně například i ve žvýkačkách, ale vždy záleží na jeho koncentraci, která by měla být minimálně 7,5% aby se mohl za účinnou látku skutečně považovat. A dalším argumentem, který mě přesvědčil je, že ač jde o zubní pastu bělící, level abrasivity je pouze 36 RDA, což u normálních past bývá kolem 60RDA a u bělících klidně až přes 100 RDA. Přitom čím agresivnější mikro částice v pastě, tím méně šetrné vůči zubní sklovině jsou.

Jednou týdně čistím Léčivým sérem Dulcia. Jde vlastně o směs kokosového oleje - který má bělící účinky sám o sobě - a jedlé sody, která je zase zásaditá. Pak k tomu připočtěme ještě éterické oleje jako badyán, citron, rozmarýn (prokrvuje dásně), skořice a hřebíček (výborné přírodní analgetikum). Chuť je slaná s příchutí badyánu, sérum nepění, neobsahuje žádné bělící látky.

Oblíbenci:


4.) Nakrémovat


O odličování jsem tu psala, stejně jako o své současné denní péči, které je teď, když přituhuje, víc než aktuální a potřebná. Co jsem asi zapomněla dodat je, že teď v zimě je potřeba chvíli počkat, než pleť veškerou péči vstřebá a nevyrazit tak nakrémovaný okamžitě do mrazů. 

5.) Učesat


Přírodní péče o vlasy je tématem na samostatný článek, který určitě připravím. Ale co dělám každé ráno, nehledě na to, zda si vlasy myju a tvaruju, je vyčesávání. Už léta nepoužívám žádné jiné hřebeny, než z kančích štětin. Zvlášť pro suché či elektrizující vlasy jsou požehnáním a žádný kus plastu je zatím nesesadil z trůnu.

Máte mastné vlasy u kořínků, ale suché konce? Na tohle je kančák ideální - přírodní štětiny totiž dokáží rozdistribuovat maz po celé délce vlasu, čímž předchází jejich lámání a suchým roztřepeným konečkům. Je sice potřeba vlasy česat dlouho a opravdu od kořínku, ale za ten lesk to stojí. Masáž a prokrvení hlavy je navíc úžasně příjemné a to nejen ráno!

Oblíbenci: 

 

6.) Nakopnout (se něčím)


I o svých nakopávačích imunity jsem tu nedávno psala. Ráno si dopřávám teplou vodu s jablečným octem,  vydatnou sladkou snídani a podle krize dávkuju množství ženšenu. Připomínám jen starou známou pravdu, že po noci je tělo dehydratováno a potřebuje co nejdříve doplnit tekutiny.

Oblíbenci:

 

 Asi nejlépe bych tuhle ranní rutinu nazvala oživovacím procesem. 
Jakmile tohle všechno zvládnu, povzbuzuju se, že to nejhorší už mám za sebou a když vytrvám, možná to zvládnu až do večera.

Zdroj: www.zivotpodlelucie.com